Resultat – Höknatten 2021

  2021-11-13
  Geo (3 / 3) Tid Efter
  1. Petter Byberg / Mikael Loo / Mikael Söderström Klubblös 1:35:45
  1:17:43 (1:17:43) 16:37 (1:34:20) 1:25 (1:35:45)
  2. Gustav Karlsson / Camilla Högdahl / Mikael Karlsson Klubblös 1:43:23
  1:27:37 (1:27:37) 15:17 (1:42:54) 0:29 (1:43:23)
  3. Simon Alton / Johan Pettersson / Theo Alton Klubblös 1:47:09
  1:33:03 (1:33:03) 13:28 (1:46:31) 0:38 (1:47:09)
  Jub10 (5 / 5) Tid Efter
  1. Wilma Lindström / Emma Jakobsson / Klara Edström Klubblös 2:11:41
  10:06 (10:06) 3:25 (13:31) 11:36 (25:07) 11:01 (36:08) 7:16 (43:24) 4:02 (47:26)
  17:07 (1:04:33) 6:17 (1:10:50) 12:41 (1:23:31) 3:00 (1:26:31) 3:22 (1:29:53) 12:28 (1:42:21)
  1:35 (1:43:56) 14:15 (1:58:11) 6:22 (2:04:33) 6:32 (2:11:05) 0:36 (2:11:41)
  2. Herman Eliasson / Alexander Dufva / Tobias Opel / Sara Timner Klubblös 2:22:50
  7:51 (7:51) 3:49 (11:40) 12:39 (24:19) 10:09 (34:28) 7:40 (42:08) 5:43 (47:51)
  17:09 (1:05:00) 7:28 (1:12:28) 11:59 (1:24:27) 2:26 (1:26:53) 4:00 (1:30:53) 15:14 (1:46:07)
  2:03 (1:48:10) 16:28 (2:04:38) 9:05 (2:13:43) 8:40 (2:22:23) 0:27 (2:22:50)
  3. Maria Ulvaeus-Falk / Elisabet Engberg / Therese Lyngstad-Svanebo / Jenny Fältskog-Nääs / Linnéa Hellqvist Klubblös 2:28:21
  10:19 (10:19) 3:48 (14:07) 13:54 (28:01) 9:09 (37:10) 7:57 (45:07) 5:54 (51:01)
  15:28 (1:06:29) 6:50 (1:13:19) 17:27 (1:30:46) 3:16 (1:34:02) 4:42 (1:38:44) 12:33 (1:51:17)
  2:06 (1:53:23) 18:12 (2:11:35) 8:16 (2:19:51) 7:47 (2:27:38) 0:43 (2:28:21)
  4. Sofia Fältskog-Lindén / Åsa Ulveus-Pontén / Lollo Lyngstad-Rohdén Klubblös 3:13:36
  9:39 (9:39) 5:00 (14:39) 16:24 (31:03) 15:39 (46:42) 11:16 (57:58) 7:29 (1:05:27)
  20:31 (1:25:58) 11:27 (1:37:25) 5:08 (1:42:33) 18:25 (2:00:58) 6:05 (2:07:03) 23:54 (2:30:57)
  2:15 (2:33:12) 18:30 (2:51:42) 11:11 (3:02:53) 9:54 (3:12:47) 0:49 (3:13:36)
  Ivar Granholm / Ellen Westerlund Klubblös Ej start
  – (–) – (–) – (–) – (–) – (–) – (–)
  – (–) – (–) – (–) – (–) – (–) – (–)
  – (–) – (–) – (–) – (–) – (–)
  Dam10 (5 / 5) Tid Efter
  1. Pia Lindholm / Monika Westerlund Klubblös 2:00:01
  8:47 (8:47) 3:40 (12:27) 11:26 (23:53) 8:34 (32:27) 6:33 (39:00) 3:50 (42:50)
  12:03 (54:53) 6:04 (1:00:57) 8:30 (1:09:27) 4:35 (1:14:02) 6:20 (1:20:22) 11:32 (1:31:54)
  1:42 (1:33:36) 11:06 (1:44:42) 7:31 (1:52:13) 7:07 (1:59:20) 0:41 (2:00:01)
  2. Astrid Rex / Ylva Sandström Klubblös 2:11:01
  9:05 (9:05) 4:29 (13:34) 12:15 (25:49) 10:13 (36:02) 7:29 (43:31) 4:41 (48:12)
  17:00 (1:05:12) 5:27 (1:10:39) 10:39 (1:21:18) 3:44 (1:25:02) 4:11 (1:29:13) 13:02 (1:42:15)
  1:37 (1:43:52) 14:08 (1:58:00) 6:01 (2:04:01) 6:28 (2:10:29) 0:32 (2:11:01)
  3. Stina Lindholm / Isabell Engberg Klubblös 3:00:31
  11:17 (11:17) 3:47 (15:04) 15:33 (30:37) 12:56 (43:33) 10:04 (53:37) 6:54 (1:00:31)
  19:13 (1:19:44) 7:30 (1:27:14) 24:13 (1:51:27) 7:23 (1:58:50) 5:40 (2:04:30) 14:53 (2:19:23)
  1:39 (2:21:02) 24:14 (2:45:16) 8:07 (2:53:23) 6:34 (2:59:57) 0:34 (3:00:31)
  4. Anne Opel / Karin Lind Klubblös 3:29:17
  11:08 (11:08) 4:44 (15:52) 15:27 (31:19) 15:16 (46:35) 10:39 (57:14) 11:09 (1:08:23)
  26:27 (1:34:50) 12:35 (1:47:25) 11:39 (1:59:04) 6:42 (2:05:46) 6:15 (2:12:01) 26:36 (2:38:37)
  2:56 (2:41:33) 24:29 (3:06:02) 13:05 (3:19:07) 9:42 (3:28:49) 0:28 (3:29:17)
  Lovisa Dufva / Wilma Larsson Klubblös Ej start
  – (–) – (–) – (–) – (–) – (–) – (–)
  – (–) – (–) – (–) – (–) – (–) – (–)
  – (–) – (–) – (–) – (–) – (–)
  Herr10 (14 / 14) Tid Efter
  1. Olov Norin / Hugo Nordlander Klubblös 1:34:42
  8:50 (8:50) 2:36 (11:26) 9:01 (20:27) 6:44 (27:11) 4:49 (32:00) 3:35 (35:35)
  9:32 (45:07) 4:16 (49:23) 14:10 (1:03:33) 2:47 (1:06:20) 2:46 (1:09:06) 8:17 (1:17:23)
  0:57 (1:18:20) 8:25 (1:26:45) 3:38 (1:30:23) 3:56 (1:34:19) 0:23 (1:34:42)
  2. Fredrik Noborn / Anders Axling Klubblös 1:34:53
  8:51 (8:51) 2:44 (11:35) 9:02 (20:37) 6:27 (27:04) 5:32 (32:36) 2:55 (35:31)
  10:03 (45:34) 5:33 (51:07) 10:38 (1:01:45) 2:39 (1:04:24) 2:55 (1:07:19) 8:20 (1:15:39)
  1:08 (1:16:47) 8:16 (1:25:03) 4:25 (1:29:28) 4:54 (1:34:22) 0:31 (1:34:53)
  3. Wilmer Rex / Jonne Liukkonen Klubblös 1:54:38
  10:44 (10:44) 2:36 (13:20) 8:58 (22:18) 9:43 (32:01) 5:32 (37:33) 4:06 (41:39)
  13:15 (54:54) 5:22 (1:00:16) 8:47 (1:09:03) 4:43 (1:13:46) 6:04 (1:19:50) 12:13 (1:32:03)
  1:10 (1:33:13) 8:59 (1:42:12) 5:41 (1:47:53) 6:11 (1:54:04) 0:34 (1:54:38)
  4. Richard Andersson / Mathias Westerlund Klubblös 1:55:04
  9:07 (9:07) 2:51 (11:58) 10:14 (22:12) 9:55 (32:07) 6:23 (38:30) 3:18 (41:48)
  12:49 (54:37) 5:40 (1:00:17) 9:12 (1:09:29) 4:22 (1:13:51) 6:26 (1:20:17) 11:29 (1:31:46)
  1:30 (1:33:16) 8:49 (1:42:05) 6:05 (1:48:10) 6:16 (1:54:26) 0:38 (1:55:04)
  5. Johan Lindén / Fredrik Jonasson Klubblös 1:57:38
  9:10 (9:10) 3:24 (12:34) 10:55 (23:29) 8:41 (32:10) 5:45 (37:55) 4:20 (42:15)
  12:30 (54:45) 5:10 (59:55) 11:48 (1:11:43) 3:34 (1:15:17) 4:50 (1:20:07) 11:50 (1:31:57)
  1:36 (1:33:33) 10:32 (1:44:05) 6:03 (1:50:08) 6:57 (1:57:05) 0:33 (1:57:38)
  6. Alex Andersson / Hugo Hässler Klubblös 1:58:07
  8:56 (8:56) 3:15 (12:11) 11:11 (23:22) 9:02 (32:24) 6:54 (39:18) 3:21 (42:39)
  12:18 (54:57) 5:51 (1:00:48) 8:46 (1:09:34) 4:22 (1:13:56) 6:00 (1:19:56) 11:53 (1:31:49)
  1:45 (1:33:34) 10:48 (1:44:22) 6:55 (1:51:17) 6:24 (1:57:41) 0:26 (1:58:07)
  7. Linus Opel / Albin Tuvesson Klubblös 1:58:13
  8:53 (8:53) 3:24 (12:17) 11:08 (23:25) 9:08 (32:33) 6:50 (39:23) 3:24 (42:47)
  12:12 (54:59) 5:57 (1:00:56) 8:44 (1:09:40) 4:14 (1:13:54) 6:04 (1:19:58) 12:04 (1:32:02)
  1:37 (1:33:39) 10:49 (1:44:28) 6:53 (1:51:21) 6:22 (1:57:43) 0:30 (1:58:13)
  8. Jenny Eriksson Palmgren / Johan Edenhamn Klubblös 2:05:16
  6:25 (6:25) 3:57 (10:22) 12:58 (23:20) 9:03 (32:23) 7:52 (40:15) 3:42 (43:57)
  15:39 (59:36) 7:07 (1:06:43) 10:29 (1:17:12) 3:30 (1:20:42) 6:11 (1:26:53) 12:19 (1:39:12)
  1:58 (1:41:10) 11:00 (1:52:10) 6:25 (1:58:35) 6:04 (2:04:39) 0:37 (2:05:16)
  9. Jonas Karlsson / Alexander Erixon Klubblös 2:05:46
  7:55 (7:55) 3:47 (11:42) 11:54 (23:36) 8:40 (32:16) 6:55 (39:11) 3:34 (42:45)
  13:03 (55:48) 6:19 (1:02:07) 9:44 (1:11:51) 5:42 (1:17:33) 4:17 (1:21:50) 14:01 (1:35:51)
  5:02 (1:40:53) 11:49 (1:52:42) 6:09 (1:58:51) 6:10 (2:05:01) 0:45 (2:05:46)
  10. Ola Tuvesson / Malin Tuvesson Klubblös 2:07:14
  9:16 (9:16) 3:06 (12:22) 12:26 (24:48) 8:48 (33:36) 7:09 (40:45) 3:44 (44:29)
  14:52 (59:21) 6:22 (1:05:43) 10:09 (1:15:52) 2:58 (1:18:50) 4:47 (1:23:37) 13:30 (1:37:07)
  1:49 (1:38:56) 14:45 (1:53:41) 6:08 (1:59:49) 6:48 (2:06:37) 0:37 (2:07:14)
  11. Fredrik Pontén / Hans Eriksson Klubblös 2:48:27
  12:55 (12:55) 3:55 (16:50) 13:40 (30:30) 25:21 (55:51) 6:48 (1:02:39) 4:50 (1:07:29)
  14:34 (1:22:03) 6:50 (1:28:53) 13:07 (1:42:00) 4:39 (1:46:39) 5:43 (1:52:22) 16:10 (2:08:32)
  2:05 (2:10:37) 18:52 (2:29:29) 9:13 (2:38:42) 9:15 (2:47:57) 0:30 (2:48:27)
  Jonas Norin / Erik Norin Klubblös Utg.
  9:45 (9:45) 3:19 (13:04) 11:54 (24:58) 8:23 (33:21) 7:19 (40:40) 3:57 (44:37)
  14:42 (59:19) 7:11 (1:06:30) 11:04 (1:17:34) 6:48 (1:24:22) 4:23 (1:28:45) 17:26 (1:46:11)
  – (–) – (–) – (–) – (–) – (–)
  Magnus Jonsson / Erik Jakobsson Klubblös Utg.
  6:18 (6:18) 7:46 (14:04) 10:41 (24:45) 8:07 (32:52) 6:43 (39:35) 3:06 (42:41)
  13:35 (56:16) 5:49 (1:02:05) 10:16 (1:12:21) 4:02 (1:16:23) – (–) – (–)
  – (–) – (–) – (–) – (–) – (–)
  Erik Toomingas / Johan 'Senapssillen' Nordin Klubblös Ej start
  – (–) – (–) – (–) – (–) – (–) – (–)
  – (–) – (–) – (–) – (–) – (–) – (–)
  – (–) – (–) – (–) – (–) – (–)
  Herr15 (7 / 7) Tid Efter
  1. Freebird Rollne / Outlaw Edström Klubblös 2:22:08
  7:16 (7:16) 19:39 (26:55) 21:06 (48:01) 2:35 (50:36) 10:09 (1:00:45) 4:56 (1:05:41)
  6:46 (1:12:27) 5:57 (1:18:24) 9:54 (1:28:18) 10:44 (1:39:02) 1:22 (1:40:24) 11:31 (1:51:55)
  10:27 (2:02:22) 8:26 (2:10:48) 5:21 (2:16:09) 5:19 (2:21:28) 0:40 (2:22:08)
  2. Dhani Vikström / Amit Rex Klubblös 2:23:00
  8:56 (8:56) 18:57 (27:53) 19:49 (47:42) 2:44 (50:26) 9:26 (59:52) 4:33 (1:04:25)
  21:23 (1:25:48) 4:02 (1:29:50) 10:03 (1:39:53) 9:00 (1:48:53) 1:13 (1:50:06) 6:17 (1:56:23)
  12:12 (2:08:35) 3:52 (2:12:27) 4:53 (2:17:20) 5:07 (2:22:27) 0:33 (2:23:00)
  3. Tomas Kristoffersson / Martin Hässler Klubblös 2:30:25
  8:57 (8:57) 19:23 (28:20) 22:42 (51:02) 3:37 (54:39) 10:23 (1:05:02) 5:17 (1:10:19)
  14:12 (1:24:31) 5:30 (1:30:01) 10:09 (1:40:10) 10:36 (1:50:46) 1:15 (1:52:01) 6:30 (1:58:31)
  11:05 (2:09:36) 9:10 (2:18:46) 5:14 (2:24:00) 5:50 (2:29:50) 0:35 (2:30:25)
  4. Simon Teike / Daniel 'Rasmus Klump' Bergsten Klubblös 2:50:58
  6:46 (6:46) 20:11 (26:57) 21:02 (47:59) 6:38 (54:37) 10:37 (1:05:14) 4:58 (1:10:12)
  8:52 (1:19:04) 6:25 (1:25:29) 28:12 (1:53:41) 13:19 (2:07:00) 1:23 (2:08:23) 11:03 (2:19:26)
  11:48 (2:31:14) 6:14 (2:37:28) 6:20 (2:43:48) 6:35 (2:50:23) 0:35 (2:50:58)
  5. Carl Erngrund / Kasper Larsson Klubblös 2:52:11
  7:13 (7:13) 21:25 (28:38) 26:28 (55:06) 3:25 (58:31) 11:27 (1:09:58) 5:13 (1:15:11)
  9:45 (1:24:56) 7:02 (1:31:58) 17:26 (1:49:24) 14:05 (2:03:29) 1:55 (2:05:24) 13:43 (2:19:07)
  12:21 (2:31:28) 5:46 (2:37:14) 6:26 (2:43:40) 8:07 (2:51:47) 0:24 (2:52:11)
  6. David Holmberg / Caroline Holmberg Klubblös 3:02:15
  8:35 (8:35) 22:07 (30:42) 26:04 (56:46) 4:14 (1:01:00) 15:08 (1:16:08) 6:30 (1:22:38)
  11:21 (1:33:59) 8:23 (1:42:22) 13:18 (1:55:40) 12:41 (2:08:21) 1:34 (2:09:55) 13:38 (2:23:33)
  15:31 (2:39:04) 8:11 (2:47:15) 6:37 (2:53:52) 7:40 (3:01:32) 0:43 (3:02:15)
  7. Per Nordanlind / Fredrik Sundqvist Klubblös 3:23:14
  9:08 (9:08) 31:26 (40:34) 30:15 (1:10:49) 4:07 (1:14:56) 13:02 (1:27:58) 10:46 (1:38:44)
  8:44 (1:47:28) 6:09 (1:53:37) 14:23 (2:08:00) 12:51 (2:20:51) 1:17 (2:22:08) 13:34 (2:35:42)
  18:23 (2:54:05) 15:58 (3:10:03) 6:10 (3:16:13) 6:27 (3:22:40) 0:34 (3:23:14)

Skapad av MeOS 3.7SD.1221: 2021-11-14 12:57:29