Resultat – Höknatten 2021

2021-11-13
Geo
(3 / 3)
Tid
Efter
1.
Petter Byberg / Mikael Loo / Mikael Söderström
SOS
1:35:45
2.
Gustav Karlsson / Camilla Högdahl / Mikael Karlsson
Team HB 112
1:43:23
+7:38
3.
Simon Alton / Johan Pettersson / Theo Alton
Grabbarna grus
1:47:09
+11:24
Jub10
(5 / 5)
Tid
Efter
1.
Wilma Lindström / Emma Jakobsson / Klara Edström
Team Lost
2:11:41
2.
Herman Eliasson / Alexander Dufva / Tobias Opel / Sara Timner
Abbas löksillar
2:22:50
+11:09
3.
Maria Ulvaeus-Falk / Elisabet Engberg / Therese Lyngstad-Svanebo / Jenny Fältskog-Nääs / Linnéa Hellqvist
As Good as New
2:28:21
+16:40
4.
Sofia Fältskog-Lindén / Åsa Ulveus-Pontén / Lollo Lyngstad-Rohdén
When I kissed the teacher
3:13:36
+61:55
Ivar Granholm / Ellen Westerlund
Leif & Billy
Ej start
Dam10
(5 / 5)
Tid
Efter
1.
Pia Lindholm / Monika Westerlund
Björn o Benny
2:00:01
2.
Astrid Rex / Ylva Sandström
Dancing Queens 1
2:11:01
+11:00
3.
Stina Lindholm / Isabell Engberg
Dancing Queens 2
3:00:31
+60:30
4.
Anne Opel / Karin Lind
Team Agneta o Annefrid
3:29:17
+89:16
Lovisa Dufva / Wilma Larsson
Team noll koll
Ej start
Herr10
(14 / 14)
Tid
Efter
1.
Fredrik Noborn / Anders Axling
The Abattoires
1:34:53
2.
Olov Norin / Hugo Nordlander
Winning, Winning, Winning
1:35:12
+0:19
3.
Wilmer Rex / Jonne Liukkonen
Dgölf 4L
1:54:38
+19:45
4.
Richard Andersson / Mathias Westerlund
Filéerna lag 1
1:55:04
+20:11
5.
Johan Lindén / Fredrik Jonasson
If it wasn´t for the nights
1:57:38
+22:45
6.
Alex Andersson / Hugo Hässler
Hökabbarna
1:58:07
+23:14
7.
Linus Opel / Albin Tuvesson
Mamma Mia - we are lost again
1:58:13
+23:20
8.
Jenny Eriksson Palmgren / Johan Edenhamn
(Sp)ring, (Sp)ring, hoppas vi ser en kontroll
2:05:16
+30:23
9.
Jonas Karlsson / Alexander Erixon
Team JAKE
2:05:46
+30:53
10.
Ola Tuvesson / Malin Tuvesson
Lost Holograms
2:07:14
+32:21
11.
Fredrik Pontén / Hans Eriksson
SOS
2:48:27
+73:34
Magnus Jonsson / Erik Jakobsson
Vart är vi?
Utg.
Jonas Norin / Erik Norin
Hasta Mañana (o el tiempo que sea necesario)
Utg.
Erik Toomingas / Johan 'Senapssillen' Nordin
Gimme! Gimme! Gimme! (En öl efter målgång)
Ej start
Herr15
(7 / 7)
Tid
Efter
1.
Freebird Rollne / Outlaw Edström
Choucas
2:22:08
2.
Dhani Vikström / Amit Rex
A-Teens
2:23:00
+0:52
3.
Tomas Kristoffersson / Martin Hässler
We still have faith in us!
2:30:25
+8:17
4.
Simon Teike / Daniel 'Rasmus Klump' Bergsten
RODRET FUNKAR RIKTIGT BRA!
2:50:58
+28:50
5.
Carl Erngrund / Kasper Larsson
Heter vi Elnour?
2:52:11
+30:03
6.
David Holmberg / Caroline Holmberg
The winner takes it all
3:02:15
+40:07
7.
Per Nordanlind / Fredrik Sundqvist
Sidsjö Super Troopers
3:23:14
+61:06

Skapad av MeOS: 2021-11-13 21:09:37