Resultat Höknatten 2019


Tvåmanna Herrar 15 km
Tid Efter
1.
Salka "Axel Lundgren; Oskar Vikström" 1:57:54
2.
Choucas Oscar Pistorius; Caster Semenya 2:08:17 +10:23
3.
Nej till Uppvärmning Olov Vikström; Håkan Stolt 2:13:08 +15:14
4.
Små män som gör skillnad Tobbe Palm;Anders Erla 2:13:11 +15:17
5.
JP Petter Erlandsson;Jonne Liukonen 2:13:28 +15:34
6.
Vikenkrossarna Lukas Johansson, Hannes Lindahl 2:28:33 +30:39
7.
HökStrejk Kadri Kalvo, Anders Axling 3:04:42 +66:48








Tvåmanna Herrar 10 km


1.
BORTAlaget Hugo Nordlander, Olov Norin 1:19:26
2.
Gre & Ta Gustav Frænell; Roger Hugosson 1:27:07 +7:41
3.
Carbon Creators Tomas Bensin-Brännarn Kristoffersson; Sebastian Diesel-Dödarn Falk 1:27:23 +7:57
4.
The Tornados Sandor C & Stannis B (Erik Norin, xxxxx) 1:27:51 +8:25
5.
How dare you? Oskar Erlandsson;Wilmer Rex 1:29:21 +9:55
6.
The Blues Brothers Johan Lindén; Viggo Östlund 1:29:53 +10:27
7.
fisherman’s friend’s The Lake and Alice in the waterland 1:36:35 +17:09
8.
Vi litar aldrig på luft som vi inte ser Fredrik Pontén; Peter Erngrund 2:05:37 +46:11
9.
Deep Forest Anders Sjögren Mats Johansson 2:08:52 +49:26
10.
OK Kontrollbehov Håkan Eriksson; Joakim Hellgren 2:09:43 +50:17
11.
Pettsson och Findus Richard Andersson; Mathias Westerlund 2:14:29 +55:03








Tvåmanna Damer 10 km


1.
Gretas Girls Frida Vikström; Hanna Kjellin 1:28:13
2.
Reduce, reuse and run-in-circles Blixt-EinarSnabbSture och SpurtNisselångben (Ebba och Johanna) 1:37:59 +9:46
3.
Ben n Jerry Elsa Granholm; Nora Westerlund 1:51:31 +23:18
4.
Lejonet och björnen Elin Svensson; Monika Westerlund 1:55:18 +27:05
5.
Klimatpatrullen Caroline Holmberg; Anna-Lotta Karlsson 2:03:05 +34:52
6.
Jorden är het men vi är hetare Astrid Rex; Sofia Lindberg 2:04:27 +36:14
7.
Höken goes plogging B Ebba Andersson; Emma Johansson 2:06:27 +38:14
8.
Höken goes plogging A Ylva Sandström; Isabell Engberg 2:06:33 +38:20
9.
Höken goes plogging C Stina Lindholm; Ebba Lindholm 2:06:37 +38:24
10.
Lyckoklövern Karin Lind; Maria Danielsson 2:11:57 +43:44
11.
#vistannarpåmarken Lollo Thunberg och Linda Thunberg 2:23:06 +54:53
12.
TeamKPToK Sofia Lindén; Åsa Pontén 2:31:37 +63:24
13.
Näsgårs Marie Norberg; Mirjana Matkovic Felst.








Jubileum 10 km


1.
Gretas änglar Nordin; Nordin 1:34:27
2.
Jokern & Generalen Valentin; Mysan (Erik Toomingas, Hans Johansson, Magnus Jonsson) 1:37:41 +3:14
3.
De Fossilfria Fossilerna Pia Lindholm; Karin Larsson; Lena Andersson 1:49:02 +14:35
4.
Fridays for plogging Greta Klockar Nääs, Greta Svanebo och Greta Jonsson 2:02:49 +28:22
5.
Donald och Greta Ivar Lake; Ellen Westerlund 2:14:14 +39:47
6.
Höknatten för klimatet Jimmy Högstedt; Ana Matkovic 2:27:37 +53:10
7.
Hur ska detta gå? Hans Opel; Anne Opel 3:21:01 +106:34
8.
Team Lost Emil Timan; Daniel Ramsell 3:33:59 +119:32


Thunder & Lightning Ola Nordin; Anna Hedin Felst.


Geohöken


1.
Fosilbrännarna Peter Höglund; Stefan Rosenqvist; Eva Kämpenberg 1:43:32
2.
Team kussarna Simon Nordlander; Emil Lundgren; Henrik Lundgren 1:54:31 +10:59
3.
EcoDrivers Johan Pettersson; Simon Alton 2:23:50 +40:18


Eftersläntrarna Annelie Olsson; Maud Westfal; Mats Nordin Felst.